Izvor fotografije:
Poštena upotreba, uslikan ekran, YouTube

Dobrica Jovanović ( 1940 - 2002)

Glumac

Datum rođenja:

31.10.1940

Nadimak:

Nacionalnost:

SFR Jugoslavija

Zanimanje:

Glumac

Titula:

Zaštitni znak:

Sporedne ali zapažene uloge u mnogim uspješnim jugoslovenkim filmovima

Česti saradnici:

Reditelji Slobodan Šijan, Zdravko Velimirović, Milan Jelić i Živojin Žika Pavlović

Jugoslovenski i srpski glumac Dobrica Jovanović (1940-2002) je odigrao sporedne ali zapažene uloge u filmovima reditelja Slobodana Šijana Davitelj protiv davitelja (1984), Kako sam sistematski uništen od idiota (1983) i Tajna manastirske rakije (1988). Njemu u čast dodjeljuje se nagrada za epizodnu ulogu na SOFEST-u. Pored toga, bio je strastveni šahista.

 

Dobrica Jovanović je prve uloge odigrao u filmovima reditelja Zdravka Velimirovića Dvoboj za Južnu prugu (1978) i Dorotej (1981).

 

Nastavio je da igra u filmovima Seobe (1989), Masmediologija na Balkanu (1989), Dezerter (1992) reditelja Živojina Žika Pavlovića i Ivan (1996), kao i u televizijskoj seriji Vuk Karadžić (1987).

 

Sarađivao je sa rediteljem Milanom Jelićem u filmovima Velika frka (1992) i Čudna noć (1990).

 

Posljednji nastup je imao u kriminalističkoj drami Država mrtvih (2002) koju su režirali Živojin Žika Pavlović i Dinko Tucaković.

Pronađeno 0 filma ukupno