Tjelohranitelj mafijaševe žene

2 /4

Ocjena:

Pregleda:

410

Glavni glumci

Pogledaj sve glumce

Glumac i producent

Glumica i producentkinja

Glumac, prezenter

Glumac, producent, komičar i biznismen

Glumac, reditelj i narator

Glumac i reditelj

Glumac, producent i reditelj

Muzički kompozitori

Pogledaj sve kompozitore

Direktori fotografije

Pogledaj sve direktore
Izvorni naslov:

Hitman's Wife's Bodyguard

Godina:

2021

Trajanje:

1h 40min

Rejting:

R

Zemlja:

Sjedinjene Američke Države

Jezik:

Engleski

Izdavačka kuća:

Summit Entertainment, Millennium Media, Nu Boyana Film Studios, Campbell Grobman Films, Film i Väst, FilmGate Films

Studio:

Lionsgate

Budžet:

70.1 miliona američkih dolara

Zarada:

70 miliona američkih dolara

01.04.2022 15:35

Film Mafijaški tjelohranitelj (2017) je sasvim dobro zasmijao publiku i zaradio lijepu svotu novca, što je sasvim dobar razlog da se ponovo vratimo ovim likovima.

 

Trenutno penzionisani Majkl Brajs (Rajan Rejnolds) odlazi da odmori na italijansko ostrvo Kapri dok čeka da ponovo dobije svoju licencu za tjelohranitelja. Njegovu idilu prekida Sonja Kinkejd (Salma Hajek), koja traži od Brajsa da mu pomogne da vrati svog supruga plaćenog ubicu Darijusa Kinkejda (Samjuel L. Džekson). Dvojac izbavi Darijusa a zatim naleću na agenta Interpola Bobija O'Nila (Frenk Grilo) koji traži njihovu pomoć u lociranju izuzetno opasnog grčkog teroriste Aristotela Papadopulosa (Antonio Banderas). Papadopulos je bjesan na Evropsku uniju koja želi da uvede dodatne sankcije Grčkoj i želi da uništi evropsku elektroenergetsku mrežu i infrastrukturu.

 

Australijski reditelj Patrik Hjuz (Plaćenici 3, Čovjek iz Toronta) je odradio sasvim korektan posao u prethodnom nastavku i ne treba da čudi što je ponovo dobio priliku da sjedne na rediteljsku stolicu. Hjuz akcenat ponovo stavlja na akcione scene filma, koje su vjerovatno jedan od glavnih razloga, pored poznatih glumaca, da se ovaj film uopšte i pogleda. Sama radnja na momente djeluje da je tu samo kako dok čekamo oružani sukob. Akcioni obračuni su česti, možda i prečesti ali nisu naročito zanimljivi. Od trenutka kada Sonja Kinkejd prekida odmor našeg tjelohranitelja Brajsa, film nam svako malo servira akcijadu u kojoj vidimo konstantnu pucnjavu i jurnjavu, kako na motorima i automobilila, tako i helikopterima. Iako shvatamo da je u ove scene uloženo dosta novca, veoma brzo nam dosade. Hjuz ponekad pretjeruje u želji da zabavi publiku i skoro pa stičemo utisak da gledamo animirani film. Tjelohranitelja Brajsa automobil udara nekoliko puta da bi zatim ustao sa manjim povredama. Kada ne gledamo akciju, uglavnom slušamo nezanimljive šale i neinspirativan dijalog uz stalne prigovore našeg preoadnutog tjelohranitelja.

 

Utisak popravljaju glumci. Rajan Rejnolds je već istrenirao ulogu čovjeka koji nevoljno upada u rizične situacije i potrudio se za nekoliko zabavnih scena sa Samjuelom L. Džeksonom, iako je njihova interakcija u prvom dijelu bila daleko bolja. Najviše truda unosi energična glumica Salma Hajek koja je ovaj put dobila daleko više prostora i koju je lijepo ponovo vidjeti pored Antonija Bandeasa, nakon Meksičke trilogije (1992-2003) reditelja Roberta Rodrigeza i nastavaka Desperado (1995) i Bilo jednom u Meksiku (2003). Ljubitelje filma sa ovih prostora će obradovati manja uloga glumca Dragana Mićanovića (Lajanje na zvezde) kao stereotipskog ruskog gangstera Vladimira. Takođe u nekoliko navrata čujemo svojevrsnu posvetu komediji Preko palube (1987) u kojoj glavne uloge igraju Goldi Hon i Kurt Rasel.

 

Tjelohranitelj mafijaševe žene može pružiti dovoljno zabave za blagu preporuku, iako je manje zabavan od svog prethodnika.

Поштена употреба, https://sr.wikipedia.org/w/index.php?curid=4246865